Fot. PAP / Marcin Kaliński
Fot. PAP / Marcin Kaliński

CBA w krakowskim magistracie


Centralne Biuro Antykorupcyjne w krakowskim magistracie prowadzi w poniedziałek działania na zlecenie mazowieckiego wydziału zamiejscowego departamentu ds. przestępczości zorganizowanej i korupcji Prokuratury Krajowej – dowiedziała się PAP w CBA. 

Piotr Kaczorek z Wydziału Komunikacji Społecznej powiedział PAP, że agenci rzeszowskiej delegatury CBA wykonują w magistracie czynności na rzecz mazowieckiego wydziału PK. „Chodzi o żądanie wydania rzeczy i podobne czynności” – wyjaśnił PAP. Nie chciał udzielać innych informacji, ze względu na trwające w Krakowie działania śledczych. O działaniach CBA w krakowskim magistracie informowało radio RMF FM.
 
„To normalne działania w śledztwie: gromadzenie dokumentów – w jednym z wątków sprawy dotyczącej nieprawidłowości w pracy Narodowego Centrum Badań i Rozwoju – ale nie w jego głównym nurcie” – powiedział PAP naczelnik wydziału w Warszawie prok. Włodzimierz Burkacki. „Nawet nie wydawano polecenie przeszukania” – dodał.
 
„Na miejscu jest prokurator, poprosiliśmy o wydanie dokumentów potrzebnych w śledztwie, i od razu na miejscu trwają przesłuchiwania świadków w tej sprawie, żeby nie przedłużać postępowania i nie wzywać do Warszawy” – powiedział PAP szef mazowieckiego wydziału.
 
Rzeczniczka prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego Monika Chylaszek potwierdziła w poniedziałek PAP, że w magistracie pojawili się prokuratorzy. „Poprosili o udostępnienie dokumentów dotyczących postępowań administracyjnych ws. dawnego hotelu Cracovia i takie dokumenty otrzymali” – powiedziała PAP rzeczniczka.