Fot. PAP / Marcin Bielecki
Fot. PAP / Marcin Bielecki

Dwie osoby z zarzutami dot. uprowadzenia 12-latki


Prokuratura przedstawiła dwóm osobom – Ryszardowi D. i Elżbiecie B. – zarzuty dot. uprowadzenia i pozbawienia wolności 12-latki z Golczewa. 

Jeszcze w niedzielę mają być przygotowane wnioski o areszt – poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Szczecinie Małgorzata Wojciechowicz.
 
Prokurator poinformowała w niedzielę, że jeszcze nie rozpoczęło się przesłuchanie trzeciej osoby – drugiego zatrzymanego mężczyzny. Dodała, że zarówno Ryszard D. jak i Elżbieta B. złożyli wyjaśnienia; kobieta była prawdopodobnie konkubiną D.
 
Prokuratura nie ujawnia informacji na temat treści wyjaśnień złożonych przez zatrzymanych ani tego, czy przyznali się do winy.
 
Dwunastoletnia dziewczynka została uprowadzona w piątek wieczorem w Golczewie niedaleko swojego domu. Po kilku godzinach policja znalazła ją w samochodzie osobowym kilkanaście kilometrów dalej. Nad ranem policjanci zatrzymali trzy osoby, które miały porwać dziewczynkę.
 
Prokuratura od początku wykluczała, że uprowadzenie dziewczynki to porwanie tzw. rodzicielskie. Ryszard D. był już wcześniej karany za pobicie dziecka.