PIS PRL

Dzisiaj mecz – jutro rewanż


Zacznijmy od informacji dobrej. Władza Prawa i Sprawiedliwości z pewnością dobiegnie końca. Niektórzy z trudem, inni z ulgą będą oglądać Polskę bez rządów prezesa i jego ekipy. Kiedy to nastąpi? Cierpliwości, ważne że się stanie.

Tytułem wstępu przyznam się do pewnej czysto ludzkiej słabości. Bywam złośliwy. Dam temu wyraz i zwrócę się do polityków Platformy Obywatelskiej. Wielokrotnie w czasach waszych rządów słyszałem w TV słowa liderów PO, skierowane do polityków PiS:

Jak już sobie wygracie wybory, będziecie robili co chcieli!

No i robią. Znacie bajkę o wywoływaniu wilka z lasu? To wyciągnijcie wnioski na przyszłość. Wergiliusz w Eneidzie zawołał:

“…o nieszczęsna ciemnoto jasnowidzów…”.

Ale ja nie o tym chciałem. Kopanie opozycji jest tak łatwe, że aż nudne. Do rzeczy! Mimo wszystko można sobie wyobrazić świat bez rządów Prawa i Sprawiedliwości. Bo niby dlaczego nie? Pewnie łatwiej tym, którzy są w naturalnej kontrze do miłościwie panujących.

Natomiast beneficjentów, układu z ulicy Nowogrodzkiej w Warszawie, chciałem upewnić. Tak, kochani obudzicie się pewnego dnia bez premier Szydło, marszałka Terleckiego, a nawet bez Jacka Kurskiego w TVP i co gorsza kabareciarz Górski zmieni obiekt żartów na bardziej aktualny. Ponieważ wy przejdziecie do historii. Ale to nie jest wasz największy problem.

Nie wiem, kto z was zauważył? Ale wasza umiłowana partia, większością parlamentarną uruchomiła mechanizmy, które mogą być wykorzystane z powodzeniem wobec was samych. Obawiam się, że tym którzy przyjdą po was, nie będzie chodziło o 500+.

Bo niby czemu przyszłe zwycięskie ugrupowanie samodzielnie lub z koalicjantem, nie miałoby zafundować odpowiedzialności zbiorowej za… cokolwiek, sami wiecie jak plastyczne są organa ścigania….. dla członków i nominatów Prawa i Sprawiedliwości?

Dlaczego powiązane z wami podmioty gospodarcze, nie miałyby doświadczyć wielomiesięcznych kontroli? Co będzie stać na przeszkodzie, aby organizacjom pozarządowym o “niesłusznym rodowodzie” zabrać dotacje? Sami wiecie, że to drobiazg. Przy którym pozbawianie stopni wojskowych żywych, czy nieboszczyków wydaje się błahostką. Czy uważacie, że oficerów z waszego nadania nie może spotkać taka dolegliwość? Naprawdę, a czemu? Taki sam problem jak z wymiaru sprawiedliwości usunąć waszych sędziów. Najwyżej przyszły Sejm “klepnie” nocą jakąś ustawę, sami wiecie, tyle było precedensów nocnego procedowania…

Dziś zwolnienia z MSZ za pracę w PRL, czy studia w b. ZSRR, jutro za ukończoną uczelnię Rydzyka i pracę dla Waszczykowskiego. Kto rządzącemu zabroni? A resortowe dzieci? Wasze potomstwo przecież też pracuje lub lada moment będzie. Czemu nie wysłać na bruk za tatę, czy mamę w PiS-ie?

Nie wiem, czy o tym myślicie. Dziś jeszcze pewnie snu z powiek nie spędza ta wizja. A i pewnym wydaje się wygrana w najbliższych wyborach parlamentarnych. Warto zauważyć, że Prezydent Komorowski też był przekonany, że wygra. A jakie miał sondaże? Pycha kroczy przed upadkiem. Tyle razy mówiliście to pod adresem PO. Was to nie dotyczy? Aby na pewno?

Pomyślcie w wolnym czasie, że przypadłością systemów demokratycznych – chyba, że demokrację odesłać do kąta – jest cykliczna wymiana rządzących. A scenariusz jak bardzo do spodu, pisany jest przez was samych. Nawet jeśli nie macie świadomości to z odpowiedzialności to nie zwalnia. A na wielkoduszność skrzywdzonych bym nie liczył.

 

Paweł Nawrot