Fot. PAP / Rafał Guz
Fot. PAP / Rafał Guz

Hanna Gronkiewicz-Waltz: będą kroki prawne wobec naruszających moje dobre imię


Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz zapowiedziała we wtorek, że podejmie „stosowne kroki prawne” wobec osób, które w sposób bezprawny naruszyły lub będą naruszać jej dobre imię podważając autorytet pełnionego przez nią urzędu. 

Gronkiewicz-Waltz w oświadczeniu przekazanym PAP podkreśliła, że w ostatnich dniach w przestrzeni medialnej pojawiło się szereg wypowiedzi przypisujących jej rzekome popełnienie przestępstwa w związku z pełnieniem przez nią funkcji prezydenta Warszawy oraz prognozujących jej ewentualną odpowiedzialność karną.
 
„Oświadczam, że wobec osób, które w sposób bezprawny naruszyły, bądź będą naruszać moje dobre imię, podważając równocześnie autorytet sprawowanego przez mnie urzędu, podejmę stosowne kroki prawne” – zapowiedziała.
 
W styczniu Prokuratura Okręgowa Warszawa Praga wszczęła śledztwo w sprawie działek na Saskiej Kępie. Zawiadomienie złożył radny Jan Śpiewak, b. szef, a obecnie działacz stowarzyszenia Miasto Jest Nasze. Dotyczy ono próby przejęcia 32 hektarów nieruchomości na Saskiej Kępie, na której jeden z deweloperów chciał wybudować nową dzielnicę mieszkaniową. Prokuratura wszczęła śledztwo ws. przyjęcia w nieustalonym miejscu w 2008 roku korzyści majątkowej w kwocie 2,5 mln zł przez prezydenta Warszawy lub jego zastępcę.
 
„W sprawie tej wydałam komunikat wskazując na absurdalność tych zarzutów i wykazując, że jedyną ich podstawą był wpis internetowy Pana Roberta Prystroma, osoby skazanej prawomocnym wyrokiem sądowym za zniesławienia dotyczące osób związanych z tym zawiadomieniem” – napisała w oświadczeniu Gronkiewicz-Waltz.
 
Gronkiewicz-Waltz podkreśliła, że w związku z pełnioną przez nią funkcją nie zostały przedstawione jej żadne zarzuty karne.