Rząd idzie na wojnę z Uberem


Rząd premier Beaty Szydło zamierza ustawowo uniemożliwić pobieranie aplikacji mobilnej Ubera. Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa ma gotowy projekt odpowiedniej regulacji.

Nowe przepisy mają obligatoryjnie zmusić dostawców Internetu do blokowania aplikacji Ubera.– informuje portal Niebezpiecznik.pl. –  wszystkiego, co pozwala z niej korzystać: programów komputerowych, aplikacji mobilnych, numerów telefonów, platform teleinformatycznych oraz innych środków przekazu informacji służących zlecaniu przewozów bez licencji.

Resort infrastruktury i budownictwa utajnił projekt „ustawy antyuberowej” i odmówił jego ujawnienia i udostępnienia. Dokument zdobyła i opublikowała Fundacja Panoptykon. Nosi datę 5 kwietnia 2017r. Z upoważnienia ministra Infrastruktury i Budownictwa został podpisany przez  Jerzego Szmita, podsekretarza stanu.

Portal Niebezpiecznik.pl. informuje, że możliwość cenzury Internetu już 2 razy wprowadzono do polskiego prawa: w ustawie antyhazardowej i w ustawie antyterrorystycznej.

Portal Niebezpiecznik.pl.ostrzega przed przemycaniem do polskiego prawa możliwości cenzury Internetu z  wybitnie kuriozalnych powodów i wykorzystywanie jej do jeszcze bardziej trywialnej cenzury.