Fot. PAP / Maciej Kulczyński
Fot. PAP / Maciej Kulczyński

Zażalenia na areszty w śledztwie dot. reprywatyzacji w Warszawie


Były urzędnik stołecznego ratusza Jakub R., jego rodzice Alina D. i Wojciech R. oraz adwokat Robert N. – złożyli zażalenia na decyzje wrocławskiego sądu o areszcie. Prokuratura zarzuca im korupcję i oszustwa ws. reprywatyzacji w Warszawie. 

W środę do sądu wpłynęło ostatnie z zażaleń. Złożył je były dyrektor Biura Gospodarki Nieruchomościami Urzędu m.st. Warszawy Jakub R. – poinformowała PAP Joanna Podwin z biura prasowego Sądu Okręgowe we Wrocławiu
 
W zeszłym tygodniu zażalenia złożyli adwokat Robert N. oraz Wojciech R. i Alina D. – rodzice Jakuba R. Sąd nie wyznaczył jeszcze terminów posiedzeń, na których rozpatrzy zażalenia.
 
31 stycznia Prokuratura Regionalna we Wrocławiu przedstawiła dwa zarzuty związane z korupcją i oszustwem byłemu urzędnikowi stołecznego ratusza Jakubowi R. i trzy adwokatowi Robertowi N., któremu ws. tzw. dzikiej reprywatyzacji nieruchomości w Warszawie zarzucono korupcję, oszustwo i podrobienie pełnomocnictwa.

Jakub R. według prokuratury przyjął od Roberta N. korzyść majątkową w wysokości 2,5 mln zł w zamian za decyzje dotyczące ustanowienia prawa użytkowania wieczystego nieruchomości przy Placu Defilad 1.