Czy warto korzystać z promocji firm udzielających pożyczek gotówkowych?

Polacy uwielbiają wyprzedaże, obniżki, bonifikaty i gratisy. Korzystamy z nich wielokrotnie, często na nie czekamy, ale nie zawsze jesteśmy konsekwentni w swoich postanowieniach. Za przykład może nam posłużyć wakacyjną wyprzedaż. Naszym celem jest zakup określonego modelu stroju kąpielowego, przy czym w ferworze zakupów oprócz naszego bikini kupujemy dwa inne, do tego sukienkę, krótkie spodenki i parę butów – bo były na przecenie. Z jednej strony sporo zaoszczędziliśmy, a z drugiej wydaliśmy dużo więcej, niż planowaliśmy. Czy podobnie sprawa wygląda z pożyczkami? Odpowiemy – to zależy.

Czy warto korzystać z promocji firm udzielających pożyczek gotówkowych?

To, czy warto korzystać z promocji przy pożyczkach gotówkowych, zależy od naszego celu i naszych możliwości finansowych. Kiedy warto skorzystać z promocyjnej pożyczki?

Jeśli jesteśmy na etapie poszukiwań odpowiedniego produktu finansowego, warto skłonić się ku kuszącym propozycjom pożyczkodawców. Jednakże, zanim podejmiemy decyzję, pamiętajmy o tym, żeby dokładnie zapoznać się z ofertą, a jeśli mamy taką możliwość porównać obecną propozycję, do standardowej oferty. Nieuczciwe procedury promocyjne znane są nie tylko ze sklepów spożywczych, czy odzieżowych. Zdarzają się również mniej rzetelnym pożyczkodawcom. Niemal każdy z nas spotkał się z sytuacją, w której za produkt w promocyjnej cenie płaciło się więcej, niż za ten w cenie regularnej. Na szczęście wprowadzono ustawy, które ukróciły takie praktyki. Niemniej jednak warto być przezornym. Zaleca się również porównanie oferty promocyjnej jednej firmy pożyczkowej do oferty produktu innego pożyczkodawcy, niekoniecznie będącego w promocyjnej cenie. Oczywiście, aby zestawienie było miarodajne, obie pożyczki muszą posiadać te same parametry tj. kwotę pożyczki i okres kredytowania. W przeciwnym razie wynik może nie być mało rzetelny.

Pożyczkodawca wysłał Ci wiadomość o aktualnej promocji. Czy warto z niej skorzystać, jeśli nie mieliśmy takiego planu? Na to pytanie musimy odpowiedzieć sobie sami. Jeśli nie mamy żadnych potrzeb, które teraz chcemy zrealizować, to faktycznie lepiej nie podejmować żadnych działań. Jeśli jednak mieliśmy w planach ważny zakup, na sfinansowanie którego nie mieliśmy środków, warto rozważyć propozycję pożyczkodawcy. W pierwszej kolejności dobrze jest jednak sprawdzić ofertę konkurencji, czy faktycznie nie będzie korzystniejsza pomimo braku promocji. W przypadku, gdy propozycja naszego pożyczkodawcy jest intratna, opłaca się z niej skorzystać. Dobrze zastanówmy się nad kwotą, którą chcemy pożyczyć. Jeśli chcemy kupić nową lodówkę za 2000 złotych lepiej asekuracyjnie wziąć 2 200 złotych na dodatkowe koszty np. wniesienia, niż 3000 złotych, które wydamy na niepotrzebne rzeczy. Pamiętajmy o tym, że ile pieniędzy mamy, tyle wydamy. A pożyczkę będziemy musieli i tak spłacać.

Z jakimi promocjami możemy się spotkać?

Najczęściej promocje dotyczą produktu, który zwany jest chwilówką. Możemy go znaleźć np. z zerowym oprocentowaniem. Są to jednak działania krótkoterminowe, przeważnie dla nowych klientów firmy pozabankowej. W przypadku pożyczek gotówkowych na raty najczęściej obniżce może podlegać jeden z kosztów dodatkowych np. brak opłaty manipulacyjnej lub obniżona prowizja. Stali klienci firm pożyczkowych mogą się spodziewać czekających na nich ofert specjalnych w strefie klienta. Po zalogowaniu się na koncie, w swojej firmie pożyczkowej, zapewne już na pierwszej stronie można odnaleźć ciekawą ofertę pożyczki gotówkowej, przygotowaną specjalnie dla nas.

 

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij