Jak zamówić kartę kredytową bez wychodzenia z domu?
Chcesz zachować finansowe bezpieczeństwo w każdej sytuacji? Lubisz płacić kartą i często kupujesz online? Sięgnij po kartę kredytową! W artykule wyjaśnimy, jak zamówić ją bezpiecznie i wygodnie — bez wychodzenia z domu. Podpowiemy także, jak wybrać tę, która najlepiej spełni Twoje potrzeby.
Karta kredytowa to nowoczesny, wygodny i prosty w obsłudze instrument finansowy. Dzięki niej zbudujesz finansowe bezpieczeństwo i pożyczysz pieniądze na najkorzystniejszych na rynku warunkach. Czym jest w praktyce i jak działa kredyt na karcie?
Czym jest karta kredytowa?
Karta kredytowa (także karta kredytowa online) jest rodzajem kredytu bankowego. Korzystając z karty, wydajesz więc nie własne, lecz bankowe pieniądze. W przeciwieństwie do kredytów ratalnych kredyt na karcie przybiera formę limitu środków. Jego wysokość zależy od Twojej zdolności kredytowej i może wynosić od kilku aż do kilkuset tysięcy złotych. Każda płatność kartą kredytową obniża limit, każda spłata go odbudowuje. Przy pomocy karty kredytowej zapłacisz za zakupy i usługi w stacjonarnych i internetowych punktach handlowych, zarezerwujesz pokój w hotelu, opłacisz wypożyczenie auta czy kupisz bilet lotniczy. Niektóre banki umożliwiają także wykonanie przelewu z karty oraz wypłacenie środków z bankomatu. Obu operacjom towarzyszą z reguły wysokie prowizje. Warto więc korzystać z nich jedynie w ostateczności.
Kredyt na karcie — najtańszy kredyt na rynku?
Jedną z najważniejszych zalet karty jest możliwość pożyczenia pieniędzy na wyjątkowo korzystnych warunkach. Jak to możliwe? Jeśli spłacisz figurujące na wyciągu zadłużenie w trakcie trwania tzw. okresu bezodsetkowego (w zależności od banku jego długość wynosi od 46 do 54 dni), bank nie naliczy odsetek, a kredyt okaże się naprawdę niedrogi.
Jak znaleźć najlepszą kartę kredytową?
Zanim złożysz wniosek o kartę kredytową, porównaj parametry dostępnych na rynku ofert, zwracając szczególną uwagę na:
- długość okresu bezodsetkowego. Im dłuższy, tym więcej czasu zyskasz na spłatę zadłużenia bez odsetek;
- wysokość opłat za wydanie i obsługę karty. Najlepiej, aby obie czynności były wolne od kosztów;
- dodatkowe korzyści dla kredytobiorców. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom kredytobiorców, niektóre banki nie tylko nie naliczają opłat za wydanie i obsługę karty, ale zapewniają swoim klientom także dodatkowe przywileje: zwrot części wydanych w partnerskich placówkach środków czy darmowe ubezpieczenia (np. assistance);
- możliwość spłaty zadłużenia w ratach. Jeśli środkami z karty chcesz sfinansować kosztowny zakup, upewnij się, że będziesz miał możliwość rozłożenia zadłużenia na korzystnie oprocentowane raty;
- możliwość złożenia wniosku bez wychodzenia z domu. Chcesz uprościć procedurę wnioskowania o kartę? Znajdź bank, który pozwoli złożyć wniosek przez internet lub telefon.
Jak założyć kartę kredytową bez wychodzenia z domu?
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom współczesnych klientów, wiele banków umożliwia złożenie wniosku o kartę kredytową wygodniej niż kiedykolwiek wcześniej: przez telefon lub internet, bez wychodzenia z domu. Aby precyzyjnie zobrazować taki proces, posłużymy się konkretnym przykładem. Będzie nim Santander Consumer Bank.
Chcesz dostać kartę kredytową online?
- Wypełnij formularz na stronie Santander Consumer Bank, podając swoje imię, nazwisko, numer PESEL oraz numer telefonu.
- Poczekaj na kontakt eksperta.
- Podczas rozmowy wspólnie wypełnicie wniosek o kartę kredytową online i dopasujecie limit kredytowy do Twoich potrzeb.
- Jeśli bank wyda pozytywną decyzję, umowę podpiszesz w wybrany przez Ciebie sposób: weryfikując swoją tożsamość przelewem na 1 zł lub korzystając z pomocy firmy kurierskiej.
- Po sfinalizowaniu formalności pod wskazany adres otrzymasz kartę oraz numer PIN.
Karta kredytowa to użyteczne narzędzie, które pomoże Ci wygodnie finansować wydatki i poprawić płatniczą płynność. Pamiętaj jednak, aby korzystać z niej w przemyślany, dojrzały sposób. Impulsywne wydawanie bankowych pieniędzy może narazić Cię na stres i potężnie zachwiać finansową stabilnością.
Źródło:
https://direct.money.pl/karty-kredytowe