praca na etacie czy praca na własny rachunek - co warto wybrać

Praca na etacie czy praca na własny rachunek – co warto wybrać?

Wiele osób poszukuje swojej drogi zawodowej. Trzeba przyznać, że nie jest to łatwe. Podjęcie decyzji, czym człowiek chce się zajmować może rzeczywiście nastręczać wielu problemów i wątpliwości. Na początek należy odpowiedzieć sobie na pytanie, czy lepiej jest pracować na etat, czy założyć własną działalność.

Praca na etacie – zalety

Obecnie bezrobocie nie jest duże. Rzecz jasna nie oznacza to wcale, że ofert pracy jest tak wiele, czy też że można liczyć na dobry zarobek. Jednak nadal wiele osób szuka pracy w pełnym wymiarze godzinowym. W końcu dzięki temu posiada się regularne dochody, które znajdują się na koncie tego samego dnia każdego miesiąca. Otrzymuje się też świadczenia, do których można zaliczyć choćby ubezpieczenie zdrowotne. Po przepracowaniu określonej liczby lat otrzymuje się też emeryturę, tyle tylko, że jej wysokość pozostawia wiele do życzenia i jest wręcz głodowa. Jednak mając umowę o pracę można liczyć na większą stabilizację, ale też większe poczucie bezpieczeństwa. Do tego wszystkiego ma się jeszcze płatne dni urlopowe. Zaletą może być też harmonogram pracy. W końcu można zaplanować sobie dzień, by znaleźć jeszcze czas na hobby. Ale z drugiej strony tego czasu może nie być za wiele, gdy np. musicie jeszcze dojeżdżać do pracy. Często występują nadgodziny, które nie zawsze są dobrze płatne. Oczywiście musimy też wspomnieć o zarobkach, bo choć średnie zarobki w Polsce nie są wcale takie niskie i wynoszą 4240 zł netto, to nadal wiele osób ma zdecydowanie mniejsze wynagrodzenie.

Praca na własny rachunek

Oczywiście można też pracować na własny rachunek, co w teorii wydaje się proste, ale zdecydowanie takie nie jest. Zasadniczo samo założenie firmy nie jest jakimkolwiek problemem, gdyż większość formalności można załatwić przez Internet. Młodzi przedsiębiorcy mogą też liczyć na zwolnienie z ZUS czy uproszczoną księgowość. Prowadzenie własnej firmy, choć jest stresujące, daje też poczucie wolności i pozwala na realizowanie się. Oczywiście trzeba zdawać sobie sprawę, że szczególnie na początku praca może być ciężka i może trwać dłużej niż 8 godzin dziennie, ale jednak nadal jest to praca na własny rachunek, która bardziej cieszy. Pewne jest to, że konkurencja na rynku jest duża, a to oznacza, że aby się wyróżnić trzeba też zainwestować w reklamę. I tutaj doskonale sprawdzi się nowoczesna reklama wizualna.

praca na etacie czy na własny rachunek

Jaka reklama wizualna będzie najlepsza?

Mówi się, że reklama jest dźwignią handlu, trudno się z tym stwierdzeniem nie zgodzić. Choć to powiedzenie jest znane od wielu dziesiątek lat, to nadal jest tak samo aktualne. Można wręcz powiedzieć, że teraz bardziej niż kiedyś. Rzecz jasna kluczem do sukcesu jest nowoczesna reklama. Do wyboru jest choćby reklama outdoor czy indoor. Reklama indoor jest to reklama wewnętrzna, która przede wszystkim nastawiona jest na przedstawienie informacji. Grafika pełni tutaj drugorzędną rolę. Raczej ma stanowić dopełnienie informacji. Natomiast reklama outdoor znajduje się najczęściej w miejscach o dobrej lokalizacji, gdzie natężenie ruchu jest duże. Taka reklama wizualna musi przyciągać uwagę i być naprawdę ciekawa. Nacisk powinien być kładziony na grafikę, która ma tutaj nadrzędną wartość. Dlatego potrzebna jest profesjonalna obróbka techniczna materiałów. W ofercie Antare możecie znaleźć nie tylko liczne nośniki reklamy, ale również możliwość druku cyfrowego lub solwentowego. To świetna oferta dla najbardziej wymagających. Jak to zwykle bywa, reklama reklamie nierówna, stąd też każdy przedsiębiorca powinien przygotować określoną strategię. Musi być ona w pełni spójna, jednocześnie należy unikać dwuznaczności, które aktualnie są negatywnie oceniane.

Wybór ma znaczenie

Każda praca może dawać satysfakcję. Jednocześnie Wy sami musicie podjąć decyzję, jaka opcja Wam odpowiada. Są osoby, które nie wyobrażają sobie pracy na etacie i zdecydowanie wolą założyć swoją działalność pomimo tego, że muszą zainwestować niemałe pieniądze w reklamę i obróbkę materiałów reklamowych. Jednak taka praca na własne konto daje pełną satysfakcję i pozwala na samorealizację.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij